Case Study

Kaswag - reseller innowacyjnych systemów dla biznesu

Kaswag - reseller innowacyjnych systemów dla biznesu
Kaswag - reseller innowacyjnych systemów dla biznesu

Case Study

Kaswag - reseller innowacyjnych systemów dla biznesu

Więcej klientów z branży gastronomicznej o
40%
Klienci wybierający licencję Pro
97%
Sprzedaż Mobilnych Kelnerów na tle innych aplikacji
48%

Projekt:

Współpraca partnerska Kaswag i GoPOS

Sektor:

Sprzedaż rozwiązań dla biznesu

Lokalizacja:

Słupsk, Polska

O firmie Kaswag

Kaswag to firma działająca w Słupsku, zajmująca się sprzedażą i serwisem urządzeń fiskalnych oraz oprogramowania sprzedażowego. Specjalizuje się w rozwiązaniach dla handlu detalicznego i gastronomii. To autoryzowany partner znanych i cenionych na rynku urządzeń fiskalnych marek, takich jak Elzab, Novitus i Posnet.

Firma wyróżnia się kompleksową ofertą, wśród której znajdują się zarówno urządzenia fiskalne, jak i sprzęty pozwalające na obsługę oprogramowania, czyli nowoczesne terminale POS i tablety. Oferuje klientom również zaawansowane systemy sprzedażowe oraz aplikacje ułatwiające prowadzenie biznesu, a GoPOS jest jednym z kluczowych dostawców takich rozwiązań dla Kaswag.

Wspólne wyzwanie, czyli współpraca Kaswag z GoPOS

Współpraca Kaswag z GoPOS rozpoczęła się w 2018 roku. Firma szukała nowych rozwiązań do swojej oferty - zwykłe kasy fiskalne przestawały odpowiadać potrzebom dynamicznie rozwijającego się biznesu, a ich ceny wciąż były wysokie. Dlatego też Kaswag podjął decyzję, aby wprowadzić do swojego asortymentu systemy sprzedażowe dostarczane przez GoPOS. Współpraca rozpoczęła się od ustalenia korzystnych dla obu stron warunków, gdyż elastyczność w biznesie to podstawa udanej kooperacji.

Do oferty Kaswag została wprowadzona podstawowa aplikacja sprzedażowa GoPOS, w wersji Basic oraz Pro, która zapewnia m.in. dostęp do wszystkich danych w chmurze z dowolnego miejsca na świecie, bezpłatne aktualizacje, możliwość sprzedaży w trybie offline, integracje z terminalem płatniczym, dodawanie nielimitowanej ilości: produktów, pracowników, menu czy spersonalizowanych metod płatności. Ponadto aplikacja GoPOS ułatwia zarządzanie biznesem, pozwala na stały wgląd do statystyk sprzedażowych oraz generuje zaawansowane raporty w tym porównawcze. Posiada także narzędzia usprawniające nadzór nad pracą personelu oraz przyspieszające rozliczenia pracowników. Więcej o funkcjonalnościach dostępnych w wersji Basic oraz Pro przeczytasz tutaj.

Ofertę firmy wzbogacono także o rozwiązanie jakim jest Mobilny Kelner, pozwalający na obsługę gości bezpośrednio przy stolikach za pomocą nowoczesnych tabletów, narzędzie KDS usprawniające komunikację między salą a kuchnią, czy system numerkowy, eliminujący kolejki na sali. W ofercie produktowej naszego resellera znajdują się także aplikacje stworzone z myślą o bezkontaktowej obsłudze w lokalu - innowacyjne QR code menu oraz GoKiosk.

Dzięki GoPOS, przedsiębiorca wprowadził narzędzia usprawniające realizację zamówień na wynos, jak własny sklep online czy integracje z agregatorami, m.in Uber Eats, Glovo czy Pyszne.pl oraz zewnętrznymi firmami kurierskimi jak Stava, aplikację dla kierowców pozwalającą na szybsze rozdzielanie zamówień pomiędzy dostawców czy centralkę telefoniczną, błyskawicznie identyfikującą numer klienta i zapewniającą jeszcze szybszą realizację zamówień.

Do asortymentu firmy wprowadzono rozwiązania usprawniające monitorowanie stanów magazynowych, czyli system GoStock, aplikację przyspieszającą przeprowadzanie inwentaryzacji oraz system GastroSupplier automatyzujący procesy zakupowe lokalu. Kaswag oferuje także aplikację obsługującą programy lojalnościowe GoClient, umożliwiającą tworzenie kart stałego klienta, okresowych promocji, voucherów i rabatów.

Zobacz, o jakie systemy również Ty możesz poszerzyć swoją ofertę!

Sprawdź wszystkie rozwiązania dla biznesu od GoPOS, które oferuje Kaswag!

Wieloletnie doświadczenie połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami, czyli przepis na sukces

Kaswag jest partnerem GoPOS od 2018 roku, a nasza dotychczasowa współpraca daje świetne wyniki. Co jest kluczem do tak efektywnej sprzedaży oprogramowania? Poprosiliśmy szefa sprzedaży firmy Kaswag o rozmowę, w której opowiedział nam o swojej firmie, dotychczasowym doświadczeniu w dystrybucji systemów sprzedażowych oraz o współpracy z GoPOS. Przeczytaj wywiad i sprawdź, jak sprzedawać rozwiązania dla biznesu, aby czerpać jak największe zyski!

Jak długo firma działa na rynku i co stanowi o jej sukcesie?

Kaswag działa na rynku od 1996 roku. O sukcesie naszej firmy stanowi przede wszystkim profesjonalizm, przejawiający się wysokim poziomem jakości obsługi klienta. Staramy się jak najlepiej dbać o relacje z naszymi konsumentami. Rozpoczynając każdą współpracę organizujemy spotkania, podczas których omawiamy kluczowe cele dla danego biznesu i określamy jego potrzeby, a następnie proponujemy dostępne na rynku nowoczesne rozwiązania. Profesjonalizm w opiece nad klientem wynika oczywiście z wieloletniego doświadczenia - naszą drogę w branży rozwiązań fiskalnych rozpoczęliśmy od serwisowania kas. Potem w 1996 roku staliśmy się autoryzowanym partnerem producentów urządzeń fiskalnych, a z biegiem czasu, śledząc nowości, staraliśmy się odpowiadać na potrzeby rynku, wprowadzając do naszej oferty nowoczesne rozwiązania, takie jak oprogramowanie i proponując je konsumentom. Mamy bardzo szeroką bazę klientów, a współpraca z każdym z nich nauczyła nas tego, jak powinno się sprzedawać rozwiązania dla biznesu.

Dlaczego Kaswag sprzedaje oprogramowanie, gdy inni sprzedają tańsze kasy fiskalne?

Postanowiliśmy sprzedawać oprogramowanie, ponieważ znamy jego możliwości. Ciągle pogłębiamy swoją wiedzę na temat pojawiających się na rynku nowości, m.in. poprzez szkolenia. Nasza konkurencja często skupia się na konkretnej, wybranej grupie odbiorców, którą są jednoosobowe lub dwuosobowe firmy. Dla takiego biznesu zazwyczaj wystarczająca jest obsługa klienta za pośrednictwem kas fiskalnych. My staramy się stale iść do przodu, nie zamykając się na jedną konkretną grupę konsumentów, lecz próbujemy trafić do szerokiego grona odbiorców, prowadzących różnego rodzaju biznesy. Z doświadczenia wiemy, że klientów interesują wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne i chętnie decydują się na takie rozwiązania. Dzięki szerokiej ofercie, z różnego typu aplikacjami możemy elastycznie i indywidualnie podejść do potrzeb każdego biznesu.

Co wyróżnia Kaswag na tle innych firm oferujących systemy dla biznesu?

Wyróżnia nas przede wszystkim długoletnie doświadczenie - klienci szukając firmy, od której kupią oprogramowanie zwracają na to dużą uwagę. Z pewnością wyróżnia nas także podejście do konsumenta - staramy się zrobić wszystko, aby każdy z klientów był zadowolony. Takie osoby często opowiadają o nas swoim znajomym, którzy aktualnie szukają podobnych rozwiązań dla siebie. W ten sposób kształtuje się nasz wizerunek zaufanej firmy, co także stanowi naszą wizytówkę. Z perspektywy długoletniego doświadczenia możemy również powiedzieć, że warto kierować się dobrze znanym powiedzeniem “Klient nasz pan” - nauczyliśmy się słuchać konsumentów, ich problemów i oczekiwań, a następnie dostosowywać się do ich potrzeb. Myślę, że takie podejście z naszej strony także możemy uznać za ważną, wyróżniającą nas na rynku cechę.

Jak radzić sobie z konkurencją?

Uważamy, że z konkurencją najlepiej radzić sobie poprzez ciągłe wzbogacanie swojej oferty o nowoczesne rozwiązania - zarówno w przypadku oprogramowania, jak i urządzeń. Gdy na rynku pojawi się jakaś nowość, która naszym zdaniem będzie atrakcyjna dla klientów, staramy się jak najszybciej wprowadzić ją do oferty, zanim zrobi to konkurencja. Im szersza będzie nasza oferta, tym większa prawdopodobieństwo, że klient postawi na naszą firmę.

Czego klienci oczekują od firmy sprzedającej rozwiązania dla biznesu?

Klienci przede wszystkim oczekują najlepszego możliwego rozwiązania dla ich biznesu w jak najlepszej cenie. Oczekują narzędzi, które pomogą im usprawnić prowadzoną działalność. Przychodząc do nas, przedstawiają nam swoje potrzeby, a my staramy się znaleźć rozwiązanie jak najbardziej odpowiadające tym wymaganiom.

Czy klienci są zadowoleni z oferowanego oprogramowania?

Nasi klienci są bardzo zadowoleni z oferowanego oprogramowania. W przypadku aplikacji sprzedażowej GoPOS szczególnie doceniają możliwość obsługi za pomocą tabletu. Chwalą także przyjazną szatę graficzną systemu oraz możliwość zaprezentowania gościom zdjęć potraw z menu na tablecie. Kolejne rozwiązanie, które spotyka się z dużą ilością bardzo pozytywnych opinii to system numerkowy - jest uważany za ogromne ułatwienie w obsłudze klientów. Dużym uznaniem cieszy się także możliwość zdalnego zarządzania biznesem z poziomu urządzenia mobilnego, które pozwala na wgląd do raportów z wieloma przydatnymi statystykami. Takie rozwiązania bardzo przekonują zainteresowanych do wyboru oprogramowania GoPOS, gdyż mocno ułatwiają stałą kontrolę nad biznesem, pozwalając zaoszczędzić przy tym sporo czasu. Tego rodzaju funkcje pojawiały się w innych oprogramowaniach, jednak nie były tak intuicyjne i nie umożliwiały zdalnego wglądu do raportów za pomocą dowolnego urządzenia, co zapewnia GoPOS. Mówiąc w skrócie - na aplikacje GoPOS klientów gastronomicznych nie musimy długo namawiać. Dla konsumentów, którzy potrzebują unowocześnić swój biznes po prostu przeprowadzamy prezentacje systemu. Zainteresowane osoby poznając jego funkcje zwykle bez wahania decydują się na to oprogramowanie.

Co sprawia, że Kaswag wybrał GoPOS jako dostawcę oprogramowania?

Przekonało nas przede wszystkim bardzo innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Mobilny Kelner. Pewien klient prowadzący bardzo dużą restaurację zapytał, czy moglibyśmy wprowadzić do swojej oferty coś takiego - system obsługi kelnerskiej na tabletach zaobserwował wcześniej w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych i chciał takie usprawnienie wprowadzić również u siebie. Dowiedzieliśmy się, że GoPOS stworzyło taki system i to przede wszystkim zaważyło na naszym wyborze. Bardzo doceniamy zarówno my, jak i nasi klienci także wszystkie inne rozwiązania od GoPOS, jak np. wcześniej wspomniany system numerkowy czy zdalne zarządzanie. Wszystkie te narzędzia znacząco przyspieszają działanie biznesów naszych nabywców. Pierwszy klient zdecydował się na Mobilnego Kelnera, a potem zaczęło pojawiać się coraz więcej zainteresowanych i tak wciąż się dzieje do dzisiaj.

Co najbardziej doceniają Państwo w programie resellerskim, jaki oferuje GoPOS?

Najważniejszą korzyścią z naszej współpracy z GoPOS jest duże zainteresowanie klientów systemem. Licencję na system sprzedajemy w postaci abonamentu miesięcznego. Wielu klientów docenia fakt, że nie muszą z góry opłacać dużej kwoty za oprogramowanie, co jest zatem kolejną zaletą warunków naszej współpracy. Takie rozwiązanie doceniają przede wszystkim klienci prowadzący sezonową działalność gastronomiczną, gdyż mogą opłacić system na dokładnie taki okres roku, w jakim działa ich biznes. Dzięki współpracy z firmą GoPOS zaczęliśmy oferować znacznie wyższy standard usług dla sektora gastronomii - przyciągnęło to szersze grono konsumentów, co przełożyło się na wyższą sprzedaż.

Green dots

Podsumowanie

Dzięki wprowadzeniu do swojej oferty produktów GoPOS w gronie klientów firmy Kaswag odsetek przedsiębiorstw z branży gastronomicznej wzrósł o 40%. Taki wynik świadczy o dużej efektywności wzbogacania asortymentu o wyspecjalizowane, skierowane do konkretnej branży produkty, gdyż pozwala to na lepsze dopasowanie do wymagań klienta i wyzwań, jakie stawia dany typ biznesu.

Wśród konsumentów wybierających produkty GoPOS od firmy Kaswag największą popularnością cieszy się aplikacja sprzedażowa w pakiecie Pro oraz rozwiązanie, jakim jest Mobilny Kelner, pozwalające na obsługę klientów za pomocą tabletów. Pakiet Pro wybrało aż 97% kupujących produkty GoPOS. Wynik ten pokazuje, że klienci doceniają szeroki zakres funkcji tej wersji oprogramowania, co sprawia, że chętniej w nie inwestują. Przynosi to korzyści nie tylko dla kupujących, ale także dla naszego partnera, który dzięki wzmożonemu zainteresowaniu pakietem Pro czerpie większe zyski.

Dużą popularnością cieszy się także Mobilny Kelner. Sprzedaż mobilnych stanowisk na tle innych aplikacji wybieranych przez klientów Kaswag wynosi 48%. Niemal połowa wszystkich konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup narzędzi GoPOS od Kaswag, postanowiła zmodernizować sprzedaż w swoich lokalach, wyposażając kelnerów w tablety. Tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem spowodowane jest przede wszystkim wysokim komfortem pracy oraz znacznie szybszą i sprawniejszą obsługą gości.

Więcej klientów z branży gastronomicznej o
40%
Klienci wybierający licencję PRO
97%
Sprzedaż Mobilnych Kelnerów na tle innych aplikacji
48%
Green dots
Quote mark

Nawiązywanie wartościowych, biznesowych relacji jest dla naszej firmy wyjątkowo ważne. Współpraca resellerska w GoPOS polega na partnerstwie, ustalaniu najlepszych dla obu stron warunków i maksymalizacji wspólnych korzyści. Dla firm zainteresowanych odsprzedażą naszych produktów oferujemy atrakcyjną prowizję, a także stałe wsparcie ze strony indywidualnie przydzielonego opiekuna.

Grzegorz Kożuchowski
Dyrektor generalny, GoPOS

Zobacz, jak systemy GoPOS działają w praktyce!

Obejrzyj krótki film, z którego dowiesz się, jak wygląda praca z naszymi systemami.

Green dots
Zobacz, jak systemy GoPOS działają w praktyce!
video-vUq-Tn3us5U
Yellow dots

Wypróbuj GoPOS przez 14 dni za darmo