Wróć
System KDS w kuchni lokalu.

Kitchen Display System, czyli niezawodna komunikacja z kuchnią!

Przedsiębiorstwa gastronomiczne coraz częściej stawiają na rozwiązania technologiczne w swoich lokalach. Relacja między kelnerem a kuchnią jest niezwykle istotna, szczególnie w godzinach największego natężenia ruchu w restauracji. Z pomocą przychodzi system KDS – czym jest i jak działa? Odpowiedź poznasz w tym artykule.

Kitchen Display System – czym się charakteryzuje?

KDS to innowacyjny system pozwalający na sprawną i niezawodną komunikację pomiędzy salą a kuchnią. Umożliwia on odbiór zamówień w kuchni na dwa sposoby – w zależności od wybranej wersji. Pierwsza, przy użyciu cyfrowego ekranu wyświetla zamówienia, natomiast druga drukuje bloczek na drukarce bonowej. Jego integracja z systemem POS usprawnia działanie lokalu, tym samym pozwalając na szybszą realizację zamówień oraz zoptymalizowanie komunikacji między kelnerem a kuchnią. Taka kontrola wydawanych posiłków zmniejsza do minimum pojawiające się błędy, nie tylko w łączności pracowników danego lokalu, ale również w relacji kelner – klient, poprzez zwiększenie jakości oferowanych usług i podniesienie zadowolenia konsumenta względem restauracji.

Czy KDS to idealnie rozwiązanie dla mojego lokalu?

Usprawnij kontakt między kelnerem a kuchnią

Komunikacja na linii kelner-kucharz jest szczególnie istotnym elementem dobrze funkcjonującego lokalu gastronomicznego. To ona w głównej mierze determinuje jakość obsługi, a także komfort pracy całego zespołu. Dzięki systemowi komunikacji z kuchnią, nowe zamówienia dodawane przez kelnerów z punktów sprzedaży, są automatycznie przesyłane do kuchni, gdzie następnie wyświetlają się na specjalnych ekranach. Kucharze mogą jednym kliknięciem zmieniać statusy zamówień, zaznaczając ich przyjęcie, realizację oraz gotowość do odbioru. W ten sposób błyskawicznie powiadamiają kelnerów na sali o statusie zamówienia, co prowadzi do nie tylko szybkiej realizacji, ale i sprawnej komunikacji – w obu kierunkach.

Kucharz przyjmujący zamówienie na tablecie.

Ogranicz popełnianie błędów na rzecz precyzyjnie wydawanych dań

Coraz częściej potwierdza się fakt, że maszyna nie popełnia błędów, szczególnie w porównaniu do człowieka. Tak też bywa w przypadku pracy kelnera, który w momencie przyjmowania zamówień na karteczkach, zwykle naraża siebie i kuchnię na potknięcia, spowalniające pracę i efektywność restauracji. Błędy wynikają głównie z tego, że takie karteczki z zamówieniami mogą np. bardzo łatwo się zgubić lub zawieruszyć na kuchni. Zdarza się także, że kelner źle lub nieczytelnie zapisuje nazwy dań, więc skutkiem tego są przede wszystkim nieporozumienia z kucharzami, dłuższe oczekiwanie klienta na zamówienie, ale też ogólne zakłócenie komunikacji pracowników. W przypadku systemu komunikacji z kuchnią – nie ma miejsca na pomyłki. Kelner bezbłędnie przyjmuje zamówienia na tablecie, natychmiast wysyła je na kuchnię, a kucharze automatycznie je odczytują, śmiało przystępując do przygotowania wszystkich posiłków.

Ekran z system KDS w kuchni lokalu.

Wydawaj zamówienia precyzyjnie

Dzięki systemowi KDS wszystkie zamówienia realizowane są w odpowiedniej kolejności. W momencie, gdy kelner dostaje powiadomienie o gotowym daniu, może on natychmiast przystąpić do wydania posiłku klientowi – co przy tradycyjnej obsłudze nie jest możliwe. Wszystko dlatego, że w przypadku takiej sprzedaży pracownik musi co najmniej kilka razy sprawdzać, czy danie jest już gotowe do odbioru, a jeśli to przeoczy, posiłek bardzo długo czeka na wydanie. Prowadzi to do tego, że klient zbyt długo czeka na zamówienia lub – co gorsze – otrzymuje je zimne. Taki sposób obsługi gości znacznie obniża ich satysfakcję z wizyty w lokalu. Korzystając z systemu możesz mieć pewność, że Twoi goście będą w pełni zadowoleni z obsługi i chętniej skorzystają z oferty restauracji także w przyszłości. 

Czy w Twojej kuchni przydałby się lepszy przepływ informacji i ulepszona organizacja? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak usprawnić pracę swojej restauracji i wyeliminować podatne na błędy procesy ręczne, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów, którzy pomogą dobrać najlepsze narzędzia dla Ciebie.

Konsultant udzielający porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *