Wróć

MF zastanawia się nad odroczeniem wprowadzenia kas online

Z dniem 1 lipca 2020 roku obowiązkiem stosowania kas online objęte mają być kolejne grupy podatników m.in. branża gastronomiczna i hotelarska. Jednakże z powodu pojawienia się wirusa docierają znaki, że ten wymóg może zostać przełożony w czasie.

Obowiązek zakupu nowych urządzeń fiskalnych dla firm w okresie pandemii wirusa – gdzie większość biznesów generuje tylko i wyłącznie straty stałoby się przysłowiowym “gwoździem do trumny” dla wielu przedsiębiorców. Którzy to już teraz muszą liczyć każdy grosz, zwalniać pracowników, ciąć koszta byle tylko utrzymać się na powierzchni.

Koszt zakupu nowych urządzeń fiskalnych w wersji on-line waha się od 1 500 – 3000 zł netto od sztuki. Dla większych miejsc, gdzie używanych jest kilka urządzeń to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

W zmianach podatkowych zaproponowanych przez MF (Tarcza Antykryzysowa) nie został umieszczony żaden punkt odnośnie przedłużenia terminu na instalację urządzeń w wersji on-line. Jednakże wydział prasowy Biura Komunikacji i Promocji MF odniósł się do zapytania serwisu Gazetaprawna.pl słowami:

“Ministerstwo Finansów rozważa przesunięcie terminu 1 lipca 2020r. jako obowiązkowego do wprowadzenia kas online na czas późniejszy”.

Mamy nadzieję, że rząd zdecyduje się na wydłużenie tego terminu aby nie generować niepotrzebnych kosztów już i tak obciążonym do granic możliwości przedsiębiorcom.

O wszystkim będziemy starali się informować Państwa na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

// End the loop.