Wróć

18 maja jako wstępny termin otwarcia restauracji, z pewnymi ograniczeniami

Zapewne wielu Was zastanawia się kiedy poluzowane zostaną ograniczenia rządowe w stosunku do lokali gastronomicznych. Chcemy przekazać Wam informację do jakich udało się dotrzeć Panu Krzysztofowi Berendzie z radia RMF FM. Wynika z nich, że jeśli sytuacja epidemiologiczna się nie pogorszy to od 18 maja lokale gastronomiczne będą mogły otworzyć swoje ogródki dla klientów. Niestety – wszystkie miejsca, które ich nie posiadają w dalszym ciągu będą mogły świadczyć jedynie usługi dowozu jedzenia lub odbioru osobistego.

Istotną sprawą jest to, iż klienci nie będą musieli mieć maseczek ani rękawiczek. Nikt przed wejściem nie będzie również sprawdzał temperatury. Stoliki będą musiały być oddalone od siebie o co najmniej 2 metry – ta kwestia ma być bardzo rygorystycznie przestrzegana. Przy stoliku siedzieć będzie mogła 1 osoba lub rodzina. Wymogiem do otwarcia lokali będzie również posiadanie kelnerów. Składanie zamówień odbywać się będzie jedynie przy stolikach, zabronione będzie chodzenie po lokalu. Jedynym wyjątkiem będzie chęć skorzystania z toalety.

Na pełne otwarcie restauracji na pewno będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni. Restauratorzy na chwilę obecną są dość sceptycznie nastawieni na taką formę luzowania obostrzeń w stosunku do gastronomii. Pierwszym problemem jest to, że spora ich część nie posiada swoich ogródków ( można spodziewać się sporej ilości wniosków o zezwolenie na ich otwarcie ). Drugim, kwestia pokrycia kosztów. Wielu z nich nie uda się zbilansować ich samym otwartym ogródkiem i dowozem jedzenia.

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy momentu kiedy zakazy zostaną kompletnie zniesione. O wszelkich nowych informacjach w tej sprawie będziemy starali się Was na bieżąco informować.

GoPOS wychodzi naprzeciw ciężkiej sytuacji w branży gastronomicznej. Proponujemy skorzystać z przygotowanych przez nas rozwiązań. Na czas epidemii/ograniczeń rządowych wdrożenie jak i korzystanie z naszych systemów jest darmowe. Przygotowaliśmy dla Was:

  • GoOrder – system do zamówień online. Zamówienia bezdotykowe (nawet przy stoliku), odbiór osobisty, zamówienia na dowóz (www.goorder.pl)
  • Pełna integracja systemu GoPOS z GoOrder.

Więcej informacji możecie uzyskać pod numerem tel: 794 050 200 lub pisząc na maila: biuro@gopos.pl

Skontaktować się z nami można również poprzez czat – ikonka znajduje się w prawym dolnym rogu strony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *