Wróć

Aktualizacja systemu GoPOS: nowe opcje wyszukiwania rachunku, wydruk dodatków i wiele więcej

GoPOS zmienia się dla Ciebie! Czas na kolejną aktualizację naszego systemu, w tym kilka nowych funkcjonalności. Co nowego w GoPOS? 

Wyszukiwanie rachunków po numerze zewnętrznym oraz numerze telefonu

Lista filtrów, dzięki którym możemy wyszukiwać rachunki została poszerzona o opcje wyszukiwania po numerze zewnętrznym, jak np. numer rachunku z Uber Eats lub po numerze telefonu klienta.  Rachunek możemy wyszukiwać z panelu otwartych rachunków lub przez „Aktywności” w aplikacji sprzedażowej.

Opis w stopce wydruku drukarki bonowej

Dzięki nowej aktualizacji zostały rozdzielone opisy do stopki wydruku, które teraz są osobne dla drukarki fiskalnej i bonowej. Możemy umieścić w nich dowolny komunikat, który będzie drukować się na wszystkich rachunkach niefiskalnych. 

Kopiowanie ustawień z innego terminala

Teraz wszystkie skonfigurowane ustawienia naszego terminalu możemy skopiować jednym kliknięciem. Funkcjonalność ta znacznie przyspiesza konfigurację terminala i eliminuj konieczność ręcznego wprowadzania wszystkich danych. 

Czytelny komunikat w przypadku błędnej stawki VAT

Nowością jest także komunikat, pojawiający się w przypadku błędnej stawki VAT. Jeśli sprzedaż danego produktu była prowadzona na określonej stawce, która następnie była zmieniana, a drukarka wykryła ten problem, aplikacja wie dokładnie jakiego towaru dotyczy błąd i wypisuje jego nazwę.

Poprawa obsługi grupowania faktur

Dzięki nowej aktualizacji poprawiona zostanie także obsługa grupowania faktur. Dotychczas, jeśli faktura była generowana na POS, po jej ponownym pobraniu na terminalu lub podglądzie na WEB, informacja o zgrupowaniu pozycji nie była zapisywana. Teraz grupowanie pozycji z poziomu POS zostaje zapisane w całym systemie.

Wydruk dodatków na paragonie fiskalnym

Zmianie uległ także sposób drukowania dodatków. Od teraz tego typu pozycje będą drukować się na paragonie fiskalnym wraz z wyszczególnionymi ich cenami.

Możliwość wyszukiwania pracownika na ekranie przekazywania rachunków

Kolejna funkcjonalność to możliwość wyszukiwania pracownika podczas przekazywania rachunków. Osobę, której chcemy je przypisać możemy teraz łatwo znaleźć na ekranie przekazywania rachunków. Dodatkowo najpierw pokaże nam się lista pracowników zameldowanych, a następnie – niezameldowanych. 

Skanowanie kodu kreskowego karty klienta za pomocą aparatu

W aplikacji sprzedażowej, na otwartym rachunku, pojawiła się także opcja skanowania kodu kreskowego karty klienta, za pomocą aparatu. 

Usuwanie znaków specjalnych odczytywanych przez czytniki karty

Została dodana także funkcjonalność, umożliwiająca usuwanie znaków specjalnych odczytywanych przez czytniki karty. Dzięki temu wszystkie kody kreskowe – bez względu na ich zawartość i konfiguracje liczb lub znaków – mogą zostać odczytane przez czytniki karty. 

Przywoływanie kelnera na KDS

Nowość stanowi także możliwość przywoływania kelnera w aplikacji KDS. W momencie, w którym chcemy powiadomić naszego pracownika o przygotowanym posiłku, odpowiednie powiadomienie wyświetli się w jego aplikacji sprzedażowej na systemie Android.

Ponadto poprawione zostały błędy w aplikacji oraz usprawnieniu uległa komunikacja z drukarkami i terminalami płatniczymi.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat nowej aktualizacji systemu GoPOS, napisz do nas poprzez czat, gdzie nasi specjaliści udzielą wszystkich odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *